Sayın Valimiz  Rahmi Doğan başkanlığında, 11 Mart 2019 Pazartesi günü saat 14.00’de  ilçemiz 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu konferans salonunda, Muhtarlarla Buluşma Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sayın Valimiz Rahmi Doğan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Sayın Mahmut Hersanlıoğlu, Kaymakamımız Sayın  Ercan Kayabaşı, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Tatar, kurum  müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.
               Kaymakamımız Sayın  Ercan Kayabaşı gerçekleşen toplantıda ilçe ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Rahmi Doğan,  ‘Bu toplantılar sizlerle tanışmama vesile olduğu için benim için çok kıymetli. Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle ilçelerimizi daha yakından tanıma fırsatı bulup, sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Cilvegözü' nün ardından Hatay'a açılan ikinci kapı olan Zeytin Dalı Gümrük Kapısı başta Afrin olmak üzere terörden arındırılan bölgelere insani yardımların daha kolay ulaştırılması ve altyapı çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi açısından stratejik öneme sahip.Kapımızın ilçemizdeki istihdama etkisi olumlu olacaktır.“ dedi. 
Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Sayın Valimiz Rahmi  Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.Vali Doğan toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede ” Bütün kamu kurum temsilcilerimiz burada. Bize iletmiş olduğunuz talepleri devletin imkanları ve mevzuat çerçevesinde değerlendirerek sonuçlarından sizleri bilgilendireceğiz.” dedi.
              Toplantı sonunda Sayın Valimiz Rahmi Doğan, muhtarlarla buluşmanın gerçekleştiği  okulda sınıfları gezerek eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.
 
 


 
 
KUMLU KAYMAKAMLIĞI
 
Adres : Fevzi Çakmak Mah. Yavuz Cd. Kumlu  Kaymakamlığı  Kumlu/HATAY
Telefon : (0326) 461 23 87 - 461 25 57
Fax : (0326) 461 24 64
E-Posta : kumlu@icisleri.gov.tr
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.