Cumhuriyet’in ilan edilişinin 95. Yıldönümü münasebetiyle ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 
            28 Ekim 2018 Pazar öğle saatlerinde Belediye Binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan etkinlikler, 29 Ekim 2018 Pazartesi günü de 15 Temmuz Şehitleri Orta Okulu’nda devam etti.
 
            Tören alanına geçilmeden program Kaymakamlık makamda Kaymakam Ercan Kayabaşı tarafından makamda tebriklerin kabulü ile başladı. Kaymakam Ercan Kayabaşı 15 Temmuz Şehitleri Orta Okulu’nda düzenlenen programa  Eşi Hanımefendi Nigar Kayabaşı ile katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikler, İlçemiz Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Belediye Başkan Vekili Hüseyin TATAR ve Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Özkan Çelik öğrenci ve halkımızın bayramını kutlamasının ardından, Kaymakamımız Kayabaşı’nın günün anlam ve önemine ait konuşmasıyla devam etti.
 
Milli birlik ve beraberliğin sağlanmasında en büyük gücün  Cumhuriyet’e ait olduğunu vurgulayan Sayın Kayabaşı; “Tarih boyunca dünyaya medeniyet ihraç etmiş ve dünyaya yön vermiş bir milletin torunları olarak ülkemizin ve milletimizin değeri bilmeli bu tarihi yıldönümlerini tozlanan hafızlarımızı temizlemeye yarayan bulunmaz fırsatlar olarak değerlendirmeliyiz. Komşu ülkelerde yaşanan hassas gelişmeler bizleri olumsuz manada etkilerken, bir de içimizde hainlerin çıkması ve ülkemiz üzerinde oyunlar oynama çabaları, ülkemizi daha büyük zorluklarla karşı karşıya bırakmaktadır.  Ancak 15 Temmuz akşamı bütün dünyaya ders verircesine; birlik, beraberlik ve vatanseverlik ruhuyla üzerimizde oynanan oyunları nasıl bozduysak İnşallah bundan sonra da bu oyunları bozmaya devam edeceğiz. Demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz ve hukuk içinde kalarak huzursuzluk çıkaranlara müsamaha göstermeyeceğiz. ​Bin yıldır bu topraklarda birlikte huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz. Dolayısıyla bizi bölmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz.” dedi.
 
Öğrenci şiirleri, Oratoryo ve  tiyatro gösterileri ile program devam etti.
 
            Düzenlenen etkinliğe, İlçe Kaymakamımız Ercan Kayabaşı, Belediye Başkan Vekili Hüseyin TATAR, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Özkan Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erkan Karakaş, İlçe Emniyet Amiri Hale Alver Altın, daire amirleri, muhtarlar, öğrenciler ve halk katılım gösterdi.
 
 
 
 
 
 
KUMLU KAYMAKAMLIĞI
 
Adres : Fevzi Çakmak Mah. Yavuz Cd. Kumlu  Kaymakamlığı  Kumlu/HATAY
Telefon : (0326) 461 23 87 - 461 25 57
Fax : (0326) 461 24 64
E-Posta : kumlu@icisleri.gov.tr
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.